Zamów rozliczenie podatku z Anglii UK, wypełnij formularz w 3 min.
Zamów bezpłatną wycenę i kalkulacjeCzynić starania o zwrot podatku z Anglii może każdy pracownik, który był zatrudniony na terenie Wielkiej Brytanii a podczas trwania umowy o pracę jego pracodawca opłacał składki od podatku dochodowego do urzędu skarbowego – HM Revenue and Customs (HMRC).
Wykonujemy rozliczenia Self-Employed oraz Self-Assessment
O odzyskanie podatku z Anglii, możesz starać aż do 5 lat wstecz aktualnie za lata: 2014/2023 2023/2022 2022/2021 2021/2020, 2020/2019 .
Na decyzje podatkową o przyznaniu zwrotu podatku z Anglii w większości przypadków czekamy od 2 do 6 miesięcy.
Aby ubiegać się odzyskanie podatku z Anglii wymagany jest jeden z dokumentów P45, P60, Payslip, które dostaniesz od brytyjskiego pracodawcy lub HMRC.
Nasze Biuro Rachunkowe realizuje kompleksową usługi zwrotu podatku z UK dla Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.
Skontaktuj się z Nami otrzymasz informację o procedurze rozliczenia podatku z UK oraz przewidywaną kwotę zwrotu po wstępnej kalkulacji.
Przygotujemy zeznanie podatkowe, dotyczące dochodów zagranicznych z Wielkiej Brytanii do polskiego Urzędu Skarbowego.
Rozliczenie PIT-36 Anglia UK
Wykonany usługę odzyskania Czeku z Anglii. W niektórych przypadkach jest potrzeba odzyskania czeku.
Odzyskanie czeku z Anglii
Wykonamy dla Ciebie kompletną usługę rozliczenia podatku z Anglii.
Rozliczyć się możesz w formie Self-Assessment lub Self-Employed.
Na wstępie wykonamy bezpłatną kalkulacje ile możesz uzyskać zwrotu podatku z UK.
Zawsze możesz wysłać Nam wiadomość e-mail po godzinach pracy, odpowiemy na drugi dzień.
Biuro rachunkowe DECRET
+48 664-942-745
podatki@decret.pl
Skontaktuj się z Nami.
Wpisz swój nr tel. i odbierz połączenie od konsultanta
Udostępniamy dla Państwa formularze Online za pomocą których można wykonać:
Kliknij w przycisk poznaj szczegóły dla kalkulacji oraz poznaj szczegóły dla rozliczenia aby wyświetlić jak przebiega proces wykonania kalkulacji i zamówienia rozliczenia.
1. Przygotuj dokumenty od pracodawcy z Wielkiej Brytanii w rozliczanych roku i uruchom formularz bezpłatnej kalkulacji.
2. Odpowiedź na kilka podstawowych pytań i zapisz formularz, otrzymasz potwierdzenie wysłania na e-mail i link do podglądu swojego wniosku na kalkulacje.
3. Przesłany formularz trafia do Nas wraz z przekazanymi informacjami i załącznikami, następnie wykonamy obliczenia i skontaktujemy się na pozostawione dane teleadresowe.
Kalkulacje przygotowywane są przez wykwalifikowanych konsultantów dlatego są w pełni rzetelne i wartościowe.
W udostępnionym formularzu – zamówienia, możesz zlecisz Nam Zwrot podatku z Anglii oraz usługi dodatkowe jak np.
W formularzu wybierz wstępnie jaki zakres usług chcesz abyśmy dla Ciebie wykonali dla Wielkiej Brytanii.
Wszystkie pozostałe dokumenty oraz informacje potrzebne do wykonania zleconych usług, przekażesz Nam gdy skontaktuje się z Tobą Nasz konsultant.
Nasz Konsultant skontaktuje się z Tobą po wysłaniu formularza na pozostawione dane teleadresowe.
Kalkulacja to pierwszy etap aby dowiedzieć się jaki przysługuje Ci zwrot podatku z Wielkiej Brytanii od brytyjskiego Urzędu Skarbowego.
Bezpłatna kalkulacjaZgadujemy, że pracowałeś zgodnie z przepisami na terenie UK w ciągu ostatnich 5 lat a mamy tu na myśli całą Wielką Brytanie czyli Anglię, Szkocję, Walię i Irlandię Północną – więc należy Ci się tzw. zwrot podatku z Anglii.
Aby ubiegać się o odzyskanie podatku z Anglii musisz posiadać udokumentowaną historię zatrudnienia oraz twój pracodawca podczas pracy na terenie UK odprowadzał składki z twojego wynagrodzenia.
Nie ma znaczenia czy pracujesz sezonowo czyli kilka miesięcy lub masz stały kontrakt a nawet jeśli masz kilku pracodawców to Twoim obowiązkiem jest się rozliczyć z brytyjskim Urzędem Skarbowym HMRC czyli złożyć zeznanie podatkowe za rok w którym byłeś zatrudniony i uzyskać zwrotu podatku z UK.
W Wielkiej Brytanii możemy złożyć rozliczenie w dwóch formach zatrudnienia.
Self-Assessment to roczne rozliczenie podatkowe, które ma na celu przedstawienie twojego rocznego dochodu do HM Revenue and Customs (HMRC), rozliczenie tego typu nie jest w każdym wypadku obowiązkowe ale większości przypadków bardzo opłacalne.
Self-Employed to odpowiednik działalności polskiej firmy.
W Wielkiej Brytanii rok podatkowy wygląda inaczej niż w innych krajach europejskich i nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym zaczyna się 6 kwietnia a kończy 5 kwietnia następnego roku kalendarzowego.
O zwrot podatku z Wielkiej Brytanii należy się starać na podstawienie dokumentów P45, P60 lub payslip w przypadku rozliczenia typu Self-Assessment.
Natomiast w przypadku rozliczenia Self-Employed będziesz potrzebował dokumentów sprzedażowych oraz kosztowych, karty National Insruance Number oraz Numet UTR – Unique Tax Reference.
Czas otrzymania zwrotu podatku z Anglii jest oczywiście uzależniony od brytyjskiego Urzędu Skarbowego HMRC jednak na podstawie naszego doświadczenia czas ten oscyluje w przedziale od 2 do 6 miesięcy. Procedura wypłaty nadpłaconego podatku przebiega najszybciej w przypadku rozliczenia na podstawie P45 i P60.
W przypadku rozliczenia na podstawie payslipów oczekiwanie może się wydłużyć ze względu na weryfikacje HMRC naszych dochodów.
Podstawowymi dokumentami aby wykonać rozliczenie do brytyjskiego Urzędu Skarbowego, są dokumenty otrzymane do pracodawcy:
W interesie osoby starającej się o rozliczenie podatku z Anglii jest uzyskanie tych dokumentów od każdego pracodawcy z którym miał zatrudnienie.
O odzyskanie nadpłaconego podatku możesz starać się do 5 lat wstecz.
Aktualnie dla lat:
W wysłanym rozliczeniu, osoba może określić w jakiej formie otrzyma zwrot podatku z UK. Do dyspozycji mamy:
Nie w każdym przypadku.
W przypadku Self-Assessment nie mamy takie obowiązku lecz jest to większości przypadków opłacalne dla osoby, która się ubiega ponieważ możemy uzyskać spory zwrot podatku z Anglii. Urząd skarbowy HM Revenue&Customs ma też prawo skontrolować podatnika więc warto przedstawić swoje zeznanie podatkowe aby w przyszłości nie było kontroli.
Natomiast w przypadku osób samozatrudnionych Self-Employed jest w pełni obowiązkowy, podatnik musi przedstawić przed urzędem swoje przychody i koszty nawet w przypadku kiedy działalność nie miała dochodów.
Polska ma zawartą umowę z Wielką Brytanią o unikaniu podwójnego opodatkowania, umowa ta ma za zdanie unikania opłacania podatku za te same dochody w obu krajach.
Rozliczenie dochodów z Wielkiej Brytanii w Polsce PIT-36 ZG